Youtube Reklam

Youtube Reklam

Youtube reklam verme şirketlerin markalarını, ürün ve hizmetlerini tanıtmak için en çok kullandıkları yöntemdir. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olarak Youtube’de her gün binlerce video paylaşılmakta ve milyonlarca kişi bu videoları izlemektedir. Sürekli aktif olan bu platformda şirketler reklamlarıyla etkili iletişim kurabilmektedirler. Yayınlanan reklamlarla mevcut müşterilere yenileri eklenebilmekte ve sadık müşteriler oluşturulabilmektedir. İnternetin getirdiği kolaylıklar, sunduğu özgürlük ile artık insanlar haberleri dahi internetten özellikle de Youtube üzerinden yayın yapan kanallar aracılığıyla takip etmektedirler. Ayrıca alışveriş şeklide değişmekte artık insanlar alışverişlerini online yapmayı tercih etmektedirler.

Tüm bunlar göz önüne alındığında internette özellikle çok kullanılan Youtube gibi platformlarda var olmayan şirketlerin büyümesi, hatta ayakta kalabilmesi imkansız olmaktadır. Firmamız geleceği gören, şirketini büyütmek, markasının bilinirliğini arttırmak, müşteri potansiyelini genişletmek isteyen şirketlerin yanında yer almaktadır. Şirketiniz için hazırlayacağımız Youtube reklamlarıyla amaçlarınıza hızla ulaşabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Youtube Reklam Nasıl Verilir?

Youtube reklam nasıl verilir araştırması yapıldığında bunun için platformda hesabın olması gerekiyor. Reklam verme için çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi aynı zamanda yayınlanacak video ve görsellerin hazırlanması gerekmektedir. Bunun yanında kampanyanın ne durumda olduğu yapılması gereken düzenlemeler de takip edilmelidir. Tüm bu işlemleri şirketiniz adına profesyonel ekibimizle yapmaktayız. Şirketinizin tanıtımını en doğru şekilde yapan video ve görselleri hazırlıyoruz. Hazırlanan içeriklerin de hedef kitlerinize gösterilmesini sağlamaktayız. Profesyonel olarak hazırlanan reklam kampanyasıyla maksimum verim alınabilmektedir. Youtube reklam verme aşamaları şu şekilde sayılabilmektedir.

 • Youtube hesabına giriş yapılmalıdır
 • Reklam verilecek olan video seçilir
 • Reklam metni ve ön izleme resmi seçilmelidir
 • Bütçe ve hedef kitle belirlemesi yapılmalıdır
 • İşlem faturalandırma ile sonuçlandırılır

Youtube Reklam Türleri

Youtube reklam türleri olarak kullanıcılarına çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bizlerde şirketiniz için en uygun en çok kullanıcıya ulaşacak reklam türünü sizler için seçmekteyiz. Dört çeşit olarak sunulan reklam seçeneklerinden birini ya da birkaçını aynı anda kullanabilirsiniz. Her bir reklam türünün  kendine göre avantajları bulunmaktadır. Bu reklam türlerini nasıl kullanıldıklarını şu şekilde belirtmek mümkün olmaktadır.

 • TryeViews ads: İzleyicinin izlemeden atlayabileceği reklamlardır. Bunda reklam izlenmediği takdirde ödeme yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
 • Non-skippable isntream ads: Reklam izleyicinin izleyeceği videonun başında ya da ortasında yer almaktadır. Bu reklam atlanamaz ve izlenmesi zorunludur. Mutlaka izlendiği için reklama ödeme yapılması zorunludur.
 • Bumper instream ads: İzlenen videoların başında yer alır ve en fazla altı saniye olarak hazırlanan reklamlardır. Bu seçenekte de izlenme başına ücretlendirme yapılmaktadır.
 • Masthead ads: Bu reklam seçeneğini kullanmak için Google temsilcisi ile görüşülmesi gerekmektedir. Bu seçenekte günlük ya da bin izlenme için ödeme yapılması gerekmektedir.

Youtube Reklam Verme Yararları

Youtube reklam verme yararları oldukça fazla olmasıyla şirketlerin en çok reklam verdikleri platform olmayı başarmaktadır. Günümüzde Youtube 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Bu sayede özellikle yurt dışına açılmak isteyen şirketlerin beklentilerini karşılamaktadır. Sosyal medyanın marka değerini arttırma isteyen şirketlerin beklentilerini karşıladığı bilinmektedir. Pek çok kişi sosyal medyada ismini, reklamlarını sık gördükleri markaları güvenilir kabul etmektedirler. Sizde bu düşünceyi şirketiniz için bir avantaja dönüştürmeyi Youtube reklam seçeneğini kullanarak başarabilirsiniz. Platform üzerinden reklam vermenin faydalarını şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

 • Markanın tanınma oranının artması
 • Mevcut ve potansiyel müşterilerin dikkatinin çekilmesi
 • İnternet sitesine trafik çekilmesi
 • Youtube’de verilen reklamlarla rakiplerin önüne geçme imkanı bulunmaktadır
 • Reklam yayınlayarak kanalın abone sayısı arttırılabilmektedir
 • Ürünlerin tanıtımı ve incelemesi yapılarak ürünün satış rakamlarının artması sağlanabilir
 • Mobil olarak da kullanılan bir platform olduğundan hedef kitleye mobil erişim de mümkün olmaktadır.

Youtube Reklam Maliyeti

Youtube reklam maliyeti izlenme başına olduğundan şirketler bütçelerini kendileri belirleyebilmektedirler. Sadece reklam izlendiğinde ödeme yapıldığından ayrılan bütçe asla boşa gitmemektedir. Reklam verildiğinde mutlaka bunun şirkete getirdiği artılar bulunmaktadır. Firmamız bu yeni nesil reklamlar için ayıracağınız bütçenin en doğru şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Youtube ve diğer sosyal medya platformlarında vereceğiniz reklamlarla dijital dünyadaki büyük pazarda yerinizi alabilir ve sahip olacağınız Pazar payını da arttırabilirsiniz. Şirketinizin büyümesi, markanızın değer kazanması amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitenizde yapacağımız seo optimizasyonu, düzenleyeceğimiz reklamlarla vereceğimiz destekle satış grafiğinizi arttırabilirsiniz.