App Store Reklamları

App Store Reklamları

App store reklamları İos işletim sistemine sahip telefonların kullandıkları uygulama indirme bölümleridir. Bir süre öncesine kadar Apple reklam uygulamasına izin vermiyordu. Ama bu kararı değiştirdi ve artık Apple kullanıcıları da reklamları görmeye başladılar. Önceleri sadece bir uygulama geliştirildiğinde bunun reklamı verilebilmekteydi. Artık şirketlerin reklam bildirimleri göndermeleri mümkün oluyor. Bu reklam politikası değişikliği Apple kullanıcıları tarafından ilk başta tepki ile karşılansa da daha sonra kabullenildi. Ayrıca Apple kullanıcılarına bildirimleri kapatma imkanı sunmaktadır. Bu şekilde reklamları görmek kullanıcının kendi isteğine bağlıdır.

Reklam uzun yıllardır satışını ve marka bilinirliğini arttırmak isteyen şirketlerin kullandığı yöntemler arasında yer almaktadır. Geleneksel reklam yöntemleri dijital çağın başlamasıyla geçerliliğini yitirmişlerdir. Artık şirketler hedef kitlelerine ulaşmak için dijital platformları tercih etmektedirler. Bu anlamda pek çok platform ve yöntem bulunuyor. Hedef kitlesine ulaşmak için şirketler bu yöntemlerden birkaçını bir arada kullanmaktadırlar.

App Store Reklamları Nasıl Yayınlanıyor?

App Store reklamları nasıl yayınlanıyor  oluşturulan reklamların amacı uygulama aramak için giren kişilerin üst sıralarda reklamın görülmesidir. Böylece hedef kitleye erişim sağlanmaktadır. Bu aramalarda reklamın üst sıralarda çıkması için doğru anahtar kelime kullanılması gerekmektedir. Basit gibi görünmekle birlikte dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç olarak App Store reklamları oluşturulmaktadır. Profesyonel bir ekiple hizmet veriyor ve dijital platformlarda reklam kampanyalarınızı düzenleyerek bunların takibini gerçekleştiriyoruz. Reklamın başlangıcından bitiş tarihine kadar yapılan takip ile başarı oranının artması sağlanmaktadır.

App Store reklamları için ayıracağınız bütçenin verimli şekilde kullanılması için işinde uzman olan ekibimiz sizlere destek vermektedir. Ekibimizin düzenleyeceği reklamların olumlu geri dönüşleri Pazar payınızı arttırmanızı sağlayacaktır. Ayrıca dijital reklam pazarlamaları ve bunların takibi için zaman harcamanıza gerek kalmamaktadır. App Store’de reklamlar iki farklı şekilde yayınlanmaktadır. Bunlar Temel Arama Ağı Reklamları ve Geliştirici Arama Ağı Reklamları olarak belirtilebilmektedir.

 Apple Temel Arama Ağı Reklamları Nedir?

Apple temel arama ağı reklamları kullanımı daha basit olmasıyla yeni başlayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Uygulamanın tanıtımı için yapılacak reklamda ilk olarak kullanıcı hesabına girmelidir. Burada hedef kitle belirlenmelidir. Ayrıca tanıtımın hangi ülkelerde yapılması istendiği, bütçe uygulamanın ne olduğu belirlenmelidir. Sistem otomatik olarak gerekli eşleştirmeyi yapmaktadır. Eşleştirme sonucunda reklam gösterilmeye başlanmaktadır. Reklamın kaç kez görüntülendiği, geri dönüşlerin ne olduğunu kullanıcılar sistemden kontrol edebilmektedirler.

App Store’de hazırlanan raporlar reklamın geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır. Bu yöntemde reklamları uzun süre boyunca yayınlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca reklamdan istenen verim alınmadığı takdirde durdurma hakkı da bulunmaktadır. Bunun yanında reklamın başarılı olması halinde bütçe arttırılarak devam ettirilebilmektedir.

Geliştirici Arama Ağı Reklamları Özellikleri

Apple geliştirici arama ağı reklam özellikleri açısından daha üstündür. Bunun yanında kullanım için uzmanlık istemektedir. Bu sistemde hedef kitlede esneklik oluşturulabilmektedir. Hedef kitle için çok daha fazla detayı belirlemek mümkün olmaktadır. Ayrıca ödemeler tıklama başına yapılmaktadır. Bu yöntemde reklamın yayınlanacağı cihazın türü de seçilebilmektedir. Apple kullanıcılarına detaylı raporlar hazırlamaktadır. Bu şekilde reklamın başarısı için gerekli düzenlemeler kampanya devam ederken yapılabilmektedir. Reklamın bu türü profesyonel şirketler için düzenlenmiş olsa da kullanıcılar uygulama hakkında daha detaylı bilgiler alabiliyorlar.

App Store üzerinden kullanıcıların bildirim gönderebiliyor olmaları reklamların geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Her ne kadar yeni bir alan olsa da App Store reklamları teknolojiyi yakından takip eden ekibimizin kazandığı deneyimle mükemmel şekilde kullanılmaktadır. Şirketiniz için gerekli reklam kampanyalarını düzenleyerek en iyi geri dönüşlerin alınmasını sağlıyoruz.

App Store Reklam Maliyetleri

App Store reklam maliyetleri düşük bir bütçeyle hazırlanabiliyor olmasıyla tercih edilmektedir. Şirket reklam vermeye başlamak için kullanıcılarına 100$ gibi düşük bütçeler kullanabilme özelliğini sunuyor. Firmamız bunun için ayırdığınız bütçenin en doğru şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Reklam alanı yeni açıldığından Apple kullanıcıları için yeni bir alan olarak reklam verebilmek şirketlerin ilgisini çekmektedir.

Bu yeni mecrada sizde şirketinizin reklamlarının yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Ekibimizin yapacağı analizlerle şirketiniz için en etkili reklam platformları tespit edilecek, hedef kitle belirlenecektir. Ardından hazırlanacak olan reklam kampanyaları yayınlanacaktır. Bu kampanyaların takibi de uzman arkadaşlarımızca yapılmaktadır.