Google Play Reklam Kampanyaları

Google Play Reklam Kampanyaları

Google play reklam kampanyaları dijital dünyanın en etkili tanıtım yöntemlerinden birisidir. Alışverişin büyük ölçüde inernet üzerinden yapıldığı günümüzde başarılı bir reklam stratejisi oluşturmanın önemi bilinmektedir. Ürün ya da hizmetiniz ne kadar kaliteli olursa olsun rakiplerinizin yapacağı güçlü reklam kampanyaları ile önünüze geçmeleri kaçınılmazdır. Hedef kitlesiyle sürekli etkileşim içinde olmayan, hatta yeterli miktarda reklam vermeyen şirketlerin güvenilir kabul edilmediği görülmektedir. Bundan dolayı şirketinizin büyümesi, marka bilinirliliğinin artması, satış grafiğinin yükselmesi için reklam şarttır.

Yaşadığımız dijital çağda geleneksel reklam yöntemlerinin başarı oranı oldukça düşmüştür. Geleneksel reklamların yerini dijital platformlarda yayınlanan yeni nesil reklamlar almıştır. Dünyanın en çok kullanılan dijital platformu olarak Google reklam alarak yayınlamak için çeşitli uygulamalar geliştirmektedir. Google aldığı reklamlar ile kar ederek büyürken yayınladığı reklamlarla şirketlerinde büyümesine yardımcı olmaktadır. Sonsuz bir dünya olan internette reklamların yayınlanabileceği çeşitli alanlar bulunuyor. Geliştirilen yeni reklam alanı olarak google play çok fazla tercih edilmektedir.

Google Play Reklam Kampanyası Oluşturma

Google play reklam kampanyası oluşturma için çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Şirketler bu prosedürleri kendileri gerçekleştirebilecekleri gibi bu konuda profesyonel destek alabilmektedirler. Reklamcılığını önemli bir uzmanlık alanı olduğu düşünüldüğünde uzman desteği almanın gerekli olduğu ortaya koyulmaktadır. Ayrıca acemice hazırlanmış, gerekli takibi düzenlemeleri yapılmayan reklamlar şirketin imajının zedelenmesine de neden olmaktadır. Böyle sorunlar yaşamanızı firmamız profesyonel ekibiyle önlemektedir. Ürün ya da hizmetinizin tanıtımının yapıldığı başarılı reklam kampanyaları düzenlemekte ve bunları çeşitli platformlarda yayınlamaktayız.

Google Ads şirketin reklam verenler için hizmet veren bölümüdür. Google üzerinden reklam yayınlamak için öncelikle Google ads da bir hesap açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra oturum açılmalıdır. Kampanyalar bölümüne girilerek buradan yeni kampanya seçeneğine tıklanmalıdır. Burada yapılacak birkaç işlem sonunda Google Play Store üzerinden reklam vermeye başlanabilmektedir. Elbette işlem bu kadarla kalmamaktadır. Yayınlanacak olan reklamın, görsellerin, videoların hazırlanması da gerekiyor. Kampanyanın başlangıç ve bitiş tarihi, bütçe belirlendikten sonra artık tam olarak hazırdır. Bu şekilde hedef kitlenize ulaşmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Reklamcılık Neden Önemli?

Mobil reklamcılık neden önemli sorusuna cevap vermeden önce cep telefon kullanımının ne kadar arttığına bakmak yeterli olmaktadır. Çevrenize bir baktığınızda neredeyse her insanın elinde bir akıllı telefon olduğunu görebilirsiniz. İnternete erişim de genellikle bu akıllı telefonlar üzerinden olmaktadır. Düzenlenen mobil reklamlar da hedef kitleye her an ulaşabilme imkanını şirketlere sunmaktadır. Google Play yanında diğer mobil internet kanalları kullanarak yayınlanan reklamların başarı düzeyi çok daha fazladır.

Mobil uygulamalar üzerinden reklam verilmesi halinde kullanıcılara her an erişim sağlanabilmektedir. Mobil cihazlar Android ya da İos işletim sistemine sahip olarak üretilmektedirler. Bu iki işletim sistemi birbirinden farklıdır ve her ikisi için reklam kampanyalarının ayrı olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Google Play android telefonlarda kullanılan bir uygulamadır. Mobil cihazların büyük bir bölümü android işletim sistemine sahip olduğundan reklam amaçlandığı gibi çok sayıda kişiye ulaşabilmektedir. Google Play de android cihazların uygulama indirme bölümü olarak bilinmektedir. Burada verilen reklamlar uygulama indirmek için giren kişilere gösterilmektedir.

Google Play Reklam Maliyeti

Google play reklam maliyeti geleneksel reklamlara oranla oldukça düşük olmasıyla tercih edilmektedir. Üstelik sunulan tıklanma başına ödeme yöntemi sayesinde reklamın üzerine tıklanmadığı takdirde firmanı bir ödeme yapmasına gerek kalmamaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek online reklam kampanyalarınızın düzenlenmesi için profesyonel destek almak istediğinizde bu konuda size yapılacak inceleme sonucu bir rapor sunulmaktadır. Belirteceğiniz bütçeyle hazırlanabilecek en verimli reklam kampanyaları hazırlanmaktadır. Şirketiniz tarafından hazırlanan ürün ya da hizmetin türüne uygun hedef kitlenin dikkatini çekebilecek reklamlar hazırlanmaktadır.

Google Play reklam hazırlaması ve yayınlaması kadar dikkat edilmesi gereken nokta gerekli takibin yapılmasıdır. Reklam yayınlanırken hedef kitlenin doğru şekilde belirlenmesi, Google Ads hesabında bulunan grafiklerin incelenmesi gerekmektedir. Bu incelemeyle reklamın tıklanma sayısı, eksiklikleri tespit edilebilmektedir. Eksiklikler olduğunda bunların tamamlanması başarının artmasını sağlamaktadır. Çok iyi bilindiği gibi Play Store yanında ayrıca sosyal medya platformlarında, Google arama motoru reklamları bir arada kullanıldığı takdirde reklamın başarısı artacaktır. Her bir platform içinse reklamın farklı versiyonlarının hazırlanması gerekmektedir. Alanında uzman ekibimizin vereceği profesyonel destekle şirketinizin Pazar payını arttırabilirsiniz.